Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie zwyrodnienia stawów kręgosłupa może mieć charakter niefarmakologiczny. Leczenie zwyrodnienia stawów kręgosłupa jest wieloetapowym procesem wymagającym konsultacji specjalistycznych.

Ladit 280x336

Opiera się na modyfikacji czynników, które przyczyniają się do rozwoju zwyrodnienia stawów kręgosłupa oraz nasilają proces chorobowy. Leczenie zwyrodnienia stawów kręgosłupa może wymagać korekcji wad postawy i otyłości.

W przypadku, gdy występuje zwyrodnienie stawów kręgosłupa, leczenie wymaga zastosowania lasek, kul i stabilizatorów stawu.

W przypadku, gdy zostaje zdiagnozowane zwyrodnienie stawów kręgosłupa, leczenie wymaga codziennego odpoczynku, który umożliwia odciążenie stawów. W okresie zaostrzeń choroby, jaką jest zwyrodnienie stawów kręgosłupa, leczenie powinno uwzględniać zastosowanie metod fizykoterapeutycznych.

Postępowanie niefarmakologiczne ma charakter wieloczynnikowy. Zwykle leczenie zwyrodnienia kręgosłupa obejmuje także wsparcie psychologiczne. Niesteroidowe leki przeciwzapalne najczęściej stosuje się, gdy występuje zwyrodnienie kręgosłupa.

Leczenie farmakologiczne zwykle opiera się na stosowaniu paracetamolu.

 

Terapia przeciwbólowa powinna być dołączona do leczenia po zastosowaniu niefarmakologicznych sposobów leczniczych opisanych wyżej. Paracetamol jest lekiem wykazującym działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Charakteryzuje się tym, że ma słabe działanie przeciwzapalne oraz nie powoduje zaburzeń procesu krzepnięcia krwi.

Ladit 160x600

Bardzo dobrze wchłania się z przewodu trawiennego. Stosuje się go u osób dorosłych i dzieci.

Paracetamol ma głównie działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz wykazuje słabe działanie przeciwzapalne. Nie ma działania łagodzącego objawy stanu zapalnego. Poza tym. nie osłabia  funkcji płytek krwi. Wyróżnia się niskim ryzykiem pojawienia się działań niepożądanych w porównaniu do niesteroidowych leków przeciwzapalnych i aspiryny.

Mechanizm działania nie został wyjaśniony, choć paracetamol jest stosowany od ponad pół wieku w medycynie.

Lek ulega metabolizowaniu w wątrobie poprzez sprzęganie i utlenianie. Część leku zostaje wydalona wraz z moczem. Specjaliści twierdzą, że choroby zwyrodnieniowej stawów nie można wyleczyć, jednak można złagodzić jej objawy i zahamować rozwój.

Należy zastosować rehabilitację domową, kinezyterapię oraz ćwiczenia, które poprawiają nie tylko ruchomość stawu, ale także wzmacniają siłę mięśniową. W połączeniu z prawidłowym używaniem sprzętów pomocniczych i leczeniem uzdrowiskowym metody opisane wyżej powinny dać doskonałe rezultaty.
Wskazane jest regularne uczęszczane na basen może to znacznie ulżyć w pojawiającym się bólu. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.