Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie żylaków powrózka nasiennego opiera się głównie na terapii chirurgicznej. W przypadku choroby, takiej jak żylaki powrózka nasiennego, leczenie operacyjne jest jedynym skutecznym sposobem na wyleczenie.

Ladit 280x336

Leczenie żylaków powrózka nasiennego może odbywać się w oparciu o metodę klasyczną, albo laparoskopową. Operacyjne leczenie żylaków powrózka nasiennego trwa około trzydziestu minut. Polega na podwiązaniu i przecięciu naczyń żylnych, które zostały poszerzone w przebiegu schorzenia.

Nieco inaczej przebiega zabieg laparoskopowy na żylaki powrózka nasiennego. Leczenie jest wykonywane z dostępu przezotrzewnowego. Chirurg wykorzystuje trzy trokary. W dniu zabiegu skóra brzucha pacjenta zostaje ogolona, tak jak przed klasyczną operacją .

W przypadku, gdy operowane są żylaki powrózka nasiennego, leczenie wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego.  Warto przybliżyć nieco tematykę metody laparoskopowej. Na wstępie należy omówić pokrótce narzędzia wykorzystywane przez lekarza podczas zabiegu laparoskopii.

Zestaw narzędzi obejmuje głównie trokary, insuflator, laparoskop i diatermia. Trokary są narzędziami, które umożliwiają wprowadzenie narzędzi służących do wykonania zabiegu. Laparoskop jest natomiast torem wizyjnym.

Pierwszy etap zabiegu polega na wykonaniu minilaparotomi i wprowadzenia pozostałych trokar. Następnie wykonuje się insuflację, żeby wytworzyć odpowiednią przestrzeń i rozsunąć organy.

Ladit 160x600

W tym celu do brzucha zostają wtłoczone gazy w odpowiedniej ilości.

 

Kolejna faza polega na wprowadzeniu laparoskopu, co umożliwia przekazanie obrazu na ekran urządzenia wizyjnego. Kolejno wprowadza się pozostałe narzędzia. Metoda laparoskopii jest wykorzystywana głównie, w celu diagnostyki jamy otrzewnej.

Wykorzystuje się ją także do wykonywania biopsji i szeregu innych zabiegów. Sprawdza się w operowaniu przepuklin i torbieli jajnika. Nie można wykonać zabiegu laparoskopii, jeżeli pacjent nie wyraża na to zgody, występują poważne zaburzenia krzepnięcia, albo rozlane zapalenie otrzewnej, bądź też, gdy pacjent jest po operacjach onkologicznych żołądkowo - jelitowych.

Odradza się także wykonywanie operacji metodą laparoskopii, jeżeli pacjent jest w podeszłym wieku, jest nadmiernie otyły, albo cierpi na niewydolność krążeniowo - oddechową lub inne choroby serca. Przeciwwskazaniem do wykonania laparoskopii jest również ciąża powyżej dwunastego tygodnia, a także obecność dużych guzów w jamie brzusznej lub zapalenie otrzewnej małej miednicy.

Laparoskopia może nieść za sobą pewne powikłania, które są związane ze znieczuleniem ogólnym, a także z krwotokiem związanym z uszkodzeniem naczyń. Jednym z powikłań jest też zakażenie miejscowe i ogólne, przebicie narządów rurowych znajdujących się w jamie brzusznej, a także zator gazowy. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.