Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy żylaków powrózka nasiennego to między innymi złe wyniki nasienia. Najczęściej żylaki powrózka nasiennego są wykrywane u urologa. Inne objawy żylaków powrózka nasiennego to poszerzone naczynia żylne.

Ladit 280x336

Czasami u osób, u których stwierdzono żylaki powrózka nasiennego objawy przyjmują postać uczucia ciężkości moszny, albo bólu jądra. Objawy żylaków powrózka nasiennego wynikają z utrudnionego odpływu krwi żylnej z jądra, co prowadzi do upośledzenia jego rozwoju i funkcji.

Należy dodać, że zmiany degeneracyjne w jądrach są konsekwencją schorzenia, takiego jak żylaki powrózka nasiennego. Objawy są związane z podwyższoną temperaturą w obrębie moszny. Prowadzi to do przewlekłego przekrwienia biernego jądra i jest związane z niedotlenieniem komórek.

W przypadku choroby, takiej, jak żylaki powrózka nasiennego objawy wiążą się także z nieprawidłowym krążeniem krwi. Krew żylna, która cofa się z lewej żyły nerkowej do żyły jądrowej stanowi ważny czynnik upośledzający prawidłową funkcję jąder. Zawiera bowiem podwyższone stężenie reniny, kortyzolu i katecholamin.

Renina jest enzymem i hormonem wytwarzanym przez aparat przykłębuszkowy. Działa w ten sposób, że podnosi ciśnienie krwi. Renina należy do grona glikoprotein. Jest złożona aż z trzystu czterdziestu reszt aminokwasowych.

Ladit 160x600

Jej gen znajduje się na chromosomie pierwszym. Za produkcję reniny odpowiadają komórki przykłębuszkowe tętniczki doprowadzającej. Bezpośredni prekursor reniny to prorenina, która powstaje z preproreniny. Wydzielanie reniny jest skutkiem pobudzenia układu współczulnego.

Kortyzol zwany również hydrokortyzonem należy do grona organicznych związków chemicznych, a ściślej mówiąc do grupy naturalnych hormonów steroidowych. Kortyzol jest wytwarzany przez warstwę pasmowatą kory nadnerczy.

Jest to główny przedstawiciel glikokortykosteroidów wywierający duży wpływ na metabolizm. Bywa określany jako hormon stresowy. Kortyzon powstaje w wyniku działania enzymu zwanego hydroksylazą w pasmowatej warstwie kory. Jest wydzielany w podobny sposób jak ACTH.

Najwyższe stężenie kortyzolu występuje w godzinach rannych, a najniższe w późnych godzinach wieczornych.

Katecholaminy są natomiast organicznymi związkami chemicznymi należącymi do pochodnych tyrozyny. Część z nich to aminy biogenne. Charakteryzują się tym, że bardzo dobrze rozpuszczają się w wodzie.

Część z nich krąży we krwi i są związane z białkami osocza. Do grona katecholamin należą dopamina, adrenalina i noradrenalina produkowane przez rdzeń nadnerczy i włókna układu sympatycznego. Adrenalina reguluje krążenie krwi.

Noradrenalina występuje w krwi, ale pełni głównie rolę neuroprzekaźnika w części obwodowe układu sympatycznego. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.