Co musisz wiedzieć, zanim kupisz jonizator wody?

Co musisz wiedzieć, zanim kupisz jonizator wody?

Na każdym kroku słyszymy jak ważne, jest picie wody. W jakich ilościach powinniśmy ją dziennie spożywać, a nawet, jaka butelka obecnie jest modna do jej przechowywania. Mało jednak mówi się o jakości pitej przez nas wody.

Zdrowa woda, czyli jaka?

Z czym kojarzy wam się pojęcie zdrowej wody? Zdecydowana większość osób odpowie na to pytanie, że jest to woda wolna od zanieczyszczeń? Jednak dobra jakość wody to coś więcej niż tylko jej ogólno przyjęta czystość. W tym pojęciu mieści się także jej nasycenie odpowiednimi minerałami i utrzymanie prawidłowego pH. Taką wodę możemy otrzymać w wyniku jonizacji. Jest to proces, w którym podnoszone jest pH wody, przy jednoczesnym obniżeniu jej potencjału redukcji utlenienia, czyli ORP. Odbywa się to za pomocą jonizatorów wody wykorzystujących elektrolizę lub specjalne minerały. Spożywanie tak uzyskanego płyny może poprawić jakość zdrowia naszego organizmy, a nawet zapobiegać przedwczesnemu starzeniu.

Jonizator wody czy to dobry wybór?

Jeśli chcemy mieć pewność, że dostarczamy nie tylko odpowiednią ilość wody potrzebną człowiekowi każdego dnia, ale też nawadniamy się płynem wysokiej jakości to jonizator wody, będzie odpowiednim wyborem. Na rynku dostępne są dwa typy takich urządzeń. Elektrolizer, czyli jonizator wody działający za pomocą prądu elektrycznego i jonizatory mineralne, w których do jonizacji używane są minerały. Oba produkty dostarczają nam taki sam produkt końcowy. Zdrową, czystą wodę wolną od bakterii, drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń. Na rynku są dostępne też urządzenia pozwalające na przygotowanie wody z zawartością srebra. Odpowiedni dla siebie produkt warto wybrać na postawie własnych potrzeb i oczekiwań. Ciekawostką w użyciu jonizatora jest to, że podstawowe modele separują wodę alkaliczną od kwasowej. Ta pierwsza oczywiście powinna posłużyć nam w celach spożywczych. Druga z kolei może być świetnym filtrem do dezynfekcji warzyw i owoców z oprysków i innych środków użytych w trakcie przechowywania i transportu.