Jak dbać o higienę zębów na wyjeździe?

Ładny uśmiech pozwala w pełni wyrażać swoje uczucia. Jest też wizytówką człowieka, którą można zjednać sobie ludzi. Niestety, mnóstwo osób boryka się z problemami związanymi nie tylko z zębami, ale też dziąsłami. Dlatego tak ważna jest odpowiednia profilaktyka i codzienna pielęgnacja, także na wyjeździe.

Co zabrać ze sobą do podręcznej kosmetyczki?

Kiedy zbliża się czas wyjazdu wypoczynkowego, zastanawiamy się, co zabrać ze sobą z góry kosmetyków wypełniających szafki łazienki. Tak naprawdę wszystko jest potrzebne, ale jak wiadomo, bagaż lepiej ograniczyć do minimum. Trzeba więc z wielu rzeczy zrezygnować, szczególnie gdy w podroż wybiera się większa rodzina. Oprócz troski o kondycję włosów i skóry bardzo ważna jest także kwestia higieny jamy ustnej. Nie zawsze pamięta się o dokładnej pielęgnacji, a czasami po prostu się nie chce. Spędzanie większej ilości czasu na wycieczkach, zwiedzaniu, plażowaniu czy rozmowach z innymi traci się często poczucie czasu. W ten sposób nie zawsze można umyć zęby wtedy, gdy jest taka potrzeba. Trzeba więc zaopatrzyć się w podręczne środki czystości, które można zawsze ze sobą zabrać.

Gumy do żucia bezcukrowe – niezbędne w czasie podróżowania!

Gumy do żucia od dłuższego czasu stosuje się w celach higienicznych. Dzięki nim można zawsze i wszędzie dbać o zęby bez używania szczoteczki i pasty. Niektóre z nich mają w składzie substancje zapobiegające próchnicy. Za pomocą gumy do żucia można nie tylko odświeżyć oddech, ale też usunąć resztki jedzenia z przestrzeni miedzyzębowych i oczyścić szkliwo. Niezastąpione są więc w po posiłkach i przekąskach np. na szlaku. Nie zajmują wiele miejsca, a są naprawdę bardzo przydatne.

Kupując tego typu produkty, trzeba zwrócić uwagę, aby w ich składzie były produkty pochodzenia naturalnego. Coraz częściej pojawiają się gumy do żucia w opakowaniach biodegradowalnych. Nie ma więc obaw o to, że przypadkowe zgubione na szlaku puste pudełko będzie zagrażać środowisku.

Co jeszcze zabrać ze sobą?

Na pewno niezbędne są nici dentystyczne. Za ich pomocą również można szybko wyczyścić przestrzenie miedzyzębowe, nawet w drodze. Zabranie ze sobą w małej buteleczce płynu do płukania ust to również dobry pomysł. Kiedy nie mamy dostępu do łazienki, wtedy wypłukanie ust płynem i użycie nici dentystycznych będzie bardzo pomocne.

Coraz większą popularność zdobywa irygator do zębów. To niewielkie urządzenie przenośne zmieści się nawet do najmniejszego bagażu. Dzięki irygatorowi można szybko i skutecznie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe z zanieczyszczeń.

To tylko kilka ze sposobów na utrzymanie higieny jamy ustnej podczas wyjazdu. Ważne, aby mieć swój sprawdzony sposób, dzięki któremu zęby będą zawsze pod stałą ochroną.