Skóra dłoni najbardziej cierpi zimą, gdyż przenikliwy mróz, padający śnieg i zimny wiatr sprawiają, że przesusza się i pęka. Ich kondycję poprawia noszenie rękawiczek, jednak w większości przypadków nie jest to wystarczające. Co zrobić, żeby poprawić ich wygląd oraz zlikwidować nieprzyjemne uczucie? Czy metionina to dobre rozwiązanie?
Jak poprawić wygląd dłoni w trakcie chłodnych dni?
Mróz i niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że skóra dłoni staje się nie tylko czerwona i sucha, ale także pęka i piecze. Właśnie dlatego kluczową rolę przypisuje się właściwej pielęgnacji i korzystaniu ze sprawdzonych metod, które znacznie poprawią wygląd dłoni. Nie może zabraknąć rękawiczek, ale warto pomyśleć również o dobrej jakości kosmetykach. Jednak w pierwszej kolejności należy poznać przyczynę pogorszenia wyglądu dłoni.
Skóra dłoni posiada niewiele gruczołów łojowych, dlatego szczególnie narażona jest na zimno, szkodliwe substancje i zmiany temperatury. Warstwa ochronna odbudowuje się po kilku godzinach, jednak niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich sposobów. Metionina to aminokwas, który dobrze radzi sobie z poprawą kondycji skóry dłoni. Dlatego przed nabyciem dobrej jakości kremu do rąk, należy sprawdzić czy cenny aminokwas metionina znajduje się wśród wymienionych składników. Oprócz tego krem ma za zadanie powstrzymywać parowanie wody z zewnętrznych warstw naskórka. Przy jego pomocy wciera się w dłonie odżywcze witaminy, które redukują suchość, zaczerwienienie i pękanie skóry. Należy również zapobiegać nadmiernej utracie ciepła.
Co zrobić w przypadku najpoważniejszych uszkodzeń naskórka?
Mroźne powietrze to nie jedyny szkodliwy czynnik, który pogarsza kondycję dłoni. Kontakt z substancjami drażniącymi także wpływa na ich wygląd oraz pojawiające się regularnie uczucie dyskomfortu. Ten problem dotyczy przede wszystkim pielęgniarek, kucharek oraz fryzjerek. W ich przypadku poleca się krem znany jako biologiczna rękawiczka. Działa naprawdę dobrze, a to ze względu na cenne składniki, które wykorzystano w trakcie produkcji. Wymienia się wśród nich sole glinu, które działają jak bariera, czyli szkodliwe substancje nie przedostają się pod skórę. To tak jakby zastosować rękawiczki w kremie, które dodatkowo natłuszczające ręce. Poleca się je dla każdego.
W zimie istnieje spore ryzyko na odmrożenie rąk, które można zauważyć już w temperaturze wahającej się w okolicach 2 stopni C. Po wyjściu z domu organizm zmaga się ze swego rodzaju szokiem (uderzenie zimna), jednak powoduje to uruchomienie specjalnych mechanizmów. Dzięki czemu obkurczają się naczynia włosowate, a wolniejsze krążenie sprawia, że ręce wychładzają się w pierwszej kolejności. To czynniki, które znacznie zwiększają ryzyko odmrożenia. Aby uniknąć tego stanu, warto nałożyć grubą warstwę kremu ochronnego. Następnie rękawiczki, które należy nasunąć na ręce jeszcze przed wyjściem z domu.