Jak oczyścić organizm z toksyn?

Każdego dnia do naszego organizmu trafia szereg toksyn oraz substancji, które mogą się okazać przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem. Co możemy zrobić dla własnego dobra? Jeśli chcemy uchronić się przed kłopotami, musimy pamiętać o jednym – o regularnym oczyszczaniu organizmu. Taki detoks, wbrew pozorom, wcale nie musi być trudnym zadaniem. O czym warto pamiętać?

By oczyszczanie organizmu przyniosło nam odpowiednie efekty, powinniśmy przede wszystkim mądrzej dobierać te produkty, które będą się pojawiać w naszej diecie. W gronie tych darów natury, które pomogą nam w walce z toksynami, miejsce bardzo ważne zajmuje grejpfrut. Ten owoc to moc witamin, minerałów oraz substancji, dzięki którym nasz przewód pokarmowy szybko może się uwolnić od zalegających w nim toksyn. Owoc ten ma dodatkowo właściwości moczopędne, dzięki czemu detoks można przeprowadzić w szybki i skuteczny sposób. W walce z tymi bakteriami, które mogą atakować nasz układ moczowy, pomocna stanie się z kolei żurawina.

W walce z toksynami pomocne będą też takie warzywa, jak kapusta czy brokuły. W przypadku kapusty wielkim walorem okazuje się siarka, znana ze swej skuteczności w walce z pestycydami. Po brokuły warto natomiast sięgać z powodu ich antyrakowych właściwości oraz ogromnej skuteczności w walce z wolnymi rodnikami. Dla dobra wątroby, do zdrowej diety warto też włączyć buraki. Te soczysta warzywa również pomogą nam oczyszczać organizm ze szkodliwych toksyn, przy czym największą skuteczność wykazują one w walce z metalami ciężkimi.