Jak pracować efektywniej, szybciej i mieć przy tym energię do działania?

Wielu z nas cierpi na brak czasu i energii, by podołać wszystkim codziennym obowiązkom. Tak naprawdę czas płynie zawsze tak samo, tylko nie każdy umie go dobrze wykorzystać, efektywnie pracować oraz odpoczywać. Na szczęście kryzys energetyczny można pokonać za pomocą kilku sposobów.

Najprostsze sposoby są najbardziej efektywne.

Gdy na głowie ciąży zbyt wiele obowiązków, a zmęczenie bierze górę, trudno jest wykonać wszystkie zadania. Aby wywiązywać się ze wszystkich obowiązków, konieczna jest właściwa regeneracja, czyli odpoczynek podczas snu oraz relaks w ciągu dnia. Czasem kilkuminutowa przerwa na spacer bądź wypicie szklanki wody mogą dodać energii do dalszej pracy.

Pośpiech to zmora naszych czasów, a niestety zabija kreatywne myślenie, strategiczne podejście, a poza tym nie uczy szacunku do samego siebie. Aby wymagać od siebie jak najlepszej wydajności i efektywności, trzeba dobrze traktować swoje ciało i umysł. W tym celu należy nauczyć się słuchać własnego ciała, czyli np. w przypadku bólu głowy, trzeba zrobić przerwę w pracy na wypicie szklanki wody lub po prostu wziąć kilka głębokich oddechów na świeżym powietrzu. Bagatelizując sygnały, jakie wysyła do nas organizm, nie możemy pracować i podołać wszystkim obowiązkom w stu procentach.

Co jeść i pić, by dodać sobie energii?

Nie bez znaczenia ma jakość i rodzaj spożywanych produktów i wypijanych napojów. Podstawą posiłków powinny być świeże warzywa i owoce, świeżo wyciskane soki i koktajle, które w naturalny sposób odżywiają ciało i umysł. Odżywiając się jedzeniem typu fast food, nie możemy liczyć na to, że przybędzie nam energii do działania- zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej. Żywność wysoko przetworzona, zawierająca konserwanty obciąża organizm, który potrzebuje energii do trawienia oraz oczyszczenia z toksyn.

Warto wiedzieć, że nadużywanie kofeiny również jest niewskazane, ponieważ picie kawy lub innych napojów z kofeiną, może przynieść odwrotny skutek, czyli może osłabić organizm. Napoje te można zamienić na yerba matte, matcha tea lub zieloną herbatę. Duże znaczenie ma picie wody, ponieważ dobrze nawodniony organizm pracuje dużo lepiej i efektywniej. Aby wzmocnić odporność oraz dodać sobie energii warto stosować suplementy takie jak np. Zielony jęczmień Gorvita, Swanson L-tryptophan, Swanson ekstrakt z zielonej herbaty, które oczyszczą także organizm z toksyn oraz wspomagają odchudzanie.

Walka ze zmęczeniem poprzez aktywność fizyczną.

Aktywność fizyczna pozwala na uwolnienie się od stresu i nadmiernego napięcia mięśni. Dzięki temu poprawia się samopoczucie nie tylko fizyczne, ale także psychiczne. Aby zniwelować oznaki przewlekłego zmęczenia, nie trzeba wykonywać ciężkich treningów. Zalecane są ćwiczenia z zakresu jogi lub rozciąganie. Korzyści przynoszą również bieganie, pływanie, czy jazda na rowerze. Warto również rozpocząć treningi mentalne, które pomogą w radzeniu sobie ze stresem i negatywnymi emocjami.