Jak wspomóc spalanie tłuszczu?

Kiedy chcemy zrzucić zbędne kilogramy przede wszystkim decydujemy się na zastosowanie określonej diety. Dodatkowo staramy się również więcej czasu poświęcać na sport. Ale niezwykle istotne jest, by zmienić też pewne codzienne przyzwyczajenia, dzięki którym szybciej spalimy tłuszcz.

Niezwykle ważne jest, by w codziennym trybie życia nie rezygnować ze śniadań. A dlaczego ma to takie znaczenie? Śniadanie zjedzone w czasie pierwszej godziny od przebudzenia wspomaga metabolizm – pobudza go do pracy na pełnych obrotach. Od rana warto również zapewnić sobie chociaż niewielką dawkę ruchu. Nie trzeba wcale planować żadnego treningu. Wystarczy przejść się pieszo do pracy lub pojechać na rowerze. Taka dawka ruchu pobudzi spalanie tłuszczu na cały dzień.

Istotnym elementem dnia jest obiad. Ten posiłek należy starannie zaplanować. Odpowiednio dobrane składniki również wzmocnią proces spalania kalorii. Warto stawiać na produkty pełnoziarniste, do spalenia których organizm potrzebuje więcej energii. Takie produkty na dłużej zaspakajają też głód. Podobnie zmusimy do pracy nasz organizm, kiedy będziemy pić chłodne napoje. Będzie on musiał je ogrzać, a więc zużyje więcej energii i spali więcej kalorii. Istotnym elementem dnia musi być też z góry zaplanowany trening. Wybierajmy takie ćwiczenia, które przyspieszą spalania tłuszczu, a więc takie przy których nasz organizm porządnie się zmęczy, na przykład trening kardio. A na koniec dnia pamiętajmy o tym, by dobrze się wyspać. To sprawi, że organizm się zregeneruje i będzie prawidłowo działał.