Maski na twarz – co warto o nich wiedzieć?

Maski na skórę twarzy to jeden z elementów podstawowej pielęgnacji naszej cery. Przed użyciem konkretnej maseczki należy upewnić się, czy nasza skóra rzeczywiście potrzebuje składników w niej zawartych. Na rynku dostępnych jest wiele masek do twarzy. Jak odpowiednio dobrać produkt do naszej cery?

Maseczki do cery suchej

U niektórych osób skóra ma dużą skłonność do przesuszania się. W związku z tym jest bardzo wrażliwa na wszelkie czynniki zewnętrzne, dlatego też często występują na niej podrażnienia. Mogą być one wywołane na przykład niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak silny wiatr, mróz czy upalne słońce. Suchość powoduje, że skóra może się łuszczyć, co nie wygląda zbyt estetycznie. Cera skłonna do przesuszania powinna być codziennie głęboko nawilżana, zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Od środka najprościej podziałamy, pijąc codziennie odpowiednią ilość wody. Nie można zapominać o właściwej pielęgnacji, której kluczowym elementem powinny być właśnie maseczki do twarzy. Najlepiej nawilżające maski do twarzy to takie, które w swoim składzie zawierają na przykład glicerynę, kwas hialuronowy, sok z aloesu czy mocznik.

Maseczki do cery trądzikowej

Skóra trądzikowa niekiedy nazywana jest problematyczną. Rzeczywiście, jej pielęgnacja może sprawiać nieco kłopotów. Charakteryzuje się ona występowaniem wyprysków oraz zaskórników. Często osoby z cerą trądzikową mają problemy także z jej przetłuszczaniem się. Taka skóra również potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, która może przyczynić się do zmniejszenia częstotliwości pojawiania się na niej niedoskonałości. Przy tego typu cerze zaleca się stosowanie maseczek oczyszczających, które uregulują wydzielanie przez nasze gruczoły łojowe nadmiernej ilości sebum. Pomogą także oczyścić pory, a dzięki temu zminimalizują ryzyko pojawiania się zaskórników. W składach maseczek oczyszczających najczęściej znajdują się na przykład różnego rodzaju glinki, olejek z drzewa herbacianego czy kwasy owocowe. Pamiętajmy, aby nie wysuszać nadmiernie cery przetłuszczającej się. Ona również potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. W przeciwnym razie może zareagować jeszcze intensywniejszym wydzielaniem sebum.

Maseczki w kremie czy w płachcie?

Najbardziej popularnymi na rynku są obecnie maseczki do twarzy w kremie oraz w płachcie. Te drugie stały się znane dzięki pielęgnacji koreańskiej, która jest rekomendowana przez wielu ekspertów. W drogeriach i aptekach znajdziemy mnóstwo tego typu produktów. Jednymi z najbardziej polecanych są maseczki Sunew Med, L’Biotica czy Eveline. Maski w płachcie mają jedną przewagę nad maskami kremowymi – są nieco wygodniejsze w użyciu. Wystarczy, że na skórę nałożymy znajdującą się w opakowaniu tkaninę nasączoną płynem i poczekamy około 20 minut. Następnie należy zdjąć maseczkę i poczekać, aż produkt całkowicie wchłonie się w naszą skórę. Taką pielęgnację możemy wykonać właściwie wszędzie, nawet w samolocie. W przypadku masek w kremie jest to nieco bardziej utrudnione, ponieważ przy ich zmywaniu musimy mieć dostęp do bieżącej wody.