Nasiona chia – cenne wsparcie dla naszego zdrowia

Nasiona chia to jeden z ważniejszych dodatków do zdrowej diety, dzięki któremu nasz organizm może otrzymać skuteczne wsparcie z wieloma przypadłościami. Dlaczego warto sięgać po taki dodatek? Na co mogą liczyć te osoby, które włączą nasiona chia do swego menu?

Szałwia hiszpańska ma ogromną wartość odżywczą, a pozyskane z niej nasiona to naturalny lek na wiele problemów. Są one rewelacyjnym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które są cennym wsparciem dla układu sercowo-naczyniowego. W nasionach tych można również znaleźć sporo witaminy A, dzięki której możemy się cieszyć mocniejszym wzrokiem i zdrowszą skórą, oraz witaminy E, dzięki której nasz organizm jest skuteczniej chroniony przed wolnymi rodnikami oraz procesem zbyt wczesnego starzenia się. Zdrowa dieta, w której pojawi się szałwia hiszpańska, będzie też wsparciem dla naszego układu immunologicznego. Jest to zasługa witaminy C, której w nasionach tej rośliny nie brakuje. A co z minerałami? Wiadomo, że w tych drobnych nasionkach można znaleźć sporo magnezu i potasu, nie brak w nich również wapnia oraz żelaza. Cynk, selen, miedź – oto kolejne składniki mineralne, które można znaleźć w tych nasionach.

Na jakie korzyści mogą liczyć te osoby, które w porę włączą nasiona chia do swej diety? Z pewnością na to, iż dłużej zachowają młody i zdrowy wygląd, a ich włosy staną się mocniejsze. Dzięki zawartości błonnika, nasiona szałwii hiszpańskiej będą też wspaniałymi sojusznikami dla tych osób, które starają się utrzymać zgrabną sylwetkę.