Smoczki uspokajające – jak wybrać odpowiedni?

Smoczki uspokajające – jak wybrać odpowiedni

Gdy wybieramy akcesoria dla niemowląt, to musimy się kierować praktycznością i wygodą. Kluczowe będzie to, z jakich materiałów są wykonane takie artykuły no i przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Ważny jest, więc na przykład wybór smoczków szczególnie jeśli chodzi o uspokajające.

Dlaczego smoczki są tak ważne dla dzieci?

Nie każdy rodzic zdaje sobie też sprawę z tego, dlaczego pewne artykuły wykorzystywane w przypadku małych dzieci są tak ważne. Odruchowo po prostu kupujemy to, co mamy na liście, która została przygotowana przez kogoś bardziej doświadczonego od nas. Nie każdy, więc zdaje sobie sprawę z tego, dlaczego w zasadzie smoczki zawsze są tak potrzebne. Czy rzeczywiście dziecko nie może się bez nich obejść? Na pewno warto zauważyć, że przecież jesteśmy ssakami, a maluchy przychodzą na świat z bardzo mocną potrzebą ssania. To podczas ssania dziecko może regulować to, jak dużo połyka pokarmu, ale także może się jednocześnie uspokoić. Przede wszystkim też każda matka i ojciec muszą sobie uświadomić, że rozróżniamy typowo odżywcze sanie w kontekście karmienia, ale także ssanie, które jest po prostu związane z poczuciem bezpieczeństwa. Dlatego tak bardzo dużą popularnością będą się cieszyły smoczki uspokajające. Na szczęście teraz w sklepach mamy całe mnóstwo różnych produktów takich jak smoczek Lovi, które charakteryzują się bardzo dużą wygodą. Gdy więc wybieramy takie produkty, to musimy tu zwrócić uwagę na to, czy nie będą zaburzać odruchu ssania i nie będą kolidować z rozwojem zgryzu i aparatu mowy.

Smoczek Lovi ma odpowiednią konstrukcję

Tego typu akcesoria muszą mieć oczywiście odpowiednią konstrukcję. Niejednokrotnie jednak gdy jesteśmy totalnymi amatorami i jest to nasza pierwsza przygoda z takimi zakupami, to po prostu nie będziemy za bardzo zorientowani w tych produktach. W takich okolicznościach należy poradzić się kogoś bardziej doświadczonego. W internecie jest na szczęście całe mnóstwo najróżniejszych poradnikowych tekstów, które będą bardzo szczegółowo analizować takie wyroby. Szybko, więc dzięki temu zorientujemy się, że to właśnie smoczek Lovi ma dynamiczną i unikalną konstrukcję. Będzie zbudowany z niejednorodnych warstw silikonu i w konsekwencji bardzo aktywnie pracuje w jamie ustnej dziecka. Kwestia ta ma niebagatelne znaczenie, ponieważ konstrukcja gwarantuje swobodne oddychanie przez nos, a przecież chodzi o bezpieczeństwo. Dodatkową zaletą jest to, że tarczka takiego smoczka jest mniejsza i lżejsza w stosunku do standardowych produktów. W efekcie, więc smoczek będzie lepiej głosowany do malutkiej buzi. Niemniej ważną kwestią jest również to, że smoczki tego producenta zawsze w trakcie procesu produkcji są szczegółowo badane pod nadzorem medycznym. Badania zresztą potwierdziły, że nie będą one zaburzać odruchu ssania, a jednocześnie zapobiegają odruchowi zagryzania smoczka.

Dynamiczność smoczków uspokajających

Oczywiście, jeżeli decydujemy się na takie smoczki, to będziemy mieli dostęp do bardzo wielu różnych produktów. Dostępne są smoczki o różnych kształtach, a także będą wykonane z różnych materiałów. Akcesoria takie mogą być symetryczne albo ortodontyczne. Poza tym dostępne są w sklepach smoczki silikonowe albo kauczukowe. Warto też zauważyć, że można kupić smoczki z unikalną dynamiczną gumką, wykonane z niejednorodnych warstw silikonu. Taka dynamiczna gumka pracuje aktywnie w jamie ustnej dziecka. To bardzo istotne, ponieważ nie będzie właśnie zaburzamy naturalny odruch ssania. W żaden sposób też smoczek taki nie koliduje z właściwym rozwojem mowy i zgryzu.