Domowe maseczki na trądzik

Zwłaszcza w okresie młodzieńczym wielu z nas boryka się z problemem trądziku, który niestety nie wygląda zbyt estetycznie, a my sami przestajemy czuć się pewnie we własnej skórze. Często chwytamy się wielu metod na pozbycie naszego problemu, niektóre przynoszą upragnione efekty, a inne wręcz odwrotnie pogarszają stan naszej cery.
Dla wielu wybawieniem stają się naturalne maseczki, które każdy może sam zrobić w domu.

1. Maseczka z drożdży

W widoczny sposób łagodzi podrażnienia i stan zapalny, osusza zmiany, oczyszcza z zanieczyszczeń, zmiękcza i wygładza skórę. Aby zobaczyć efekty należy ją stosować kilka razy w tygodniu i być systematycznym.

2. Maseczka z kurkumy

Doskonale radzi sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, zaskórnikami i pryszczami. Należy pamiętać jednak aby nie stosować jej przed większymi wyjściami, ponieważ barwi ona skórę, a żółty kolor znika dopiero po dwóch-trzech myciach twarzy.

3. Maseczka z miodu i cynamonu

Działa antybakteryjnie, odkażająco i rozgrzewająco. Rozjaśnia cerę, oczyszcza skórę. Miód dodatkowo nawilża i odżywia. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować tej maseczki częściej niż dwa razy w tygodniu, ze względu na wysuszające właściwości cynamonu.

4. Maseczka z awokado

Przeznaczona jest głównie do cery suchej. Doskonale wygładza, nawilża skórę i usuwa jej szorstkość. Również bardzo dobrze poradzi sobie z oczyszczeniem naszych porów.

Należy pamiętać, że aby nasze działania przyniosły efekt w walce z trądzikiem, należy być cierpliwym i systematycznym.