Woda wodorowa – czy faktycznie wspomaga zdrowie?

Woda wodorowa od lat budzi zainteresowanie naukowców z całego świata. Dzięki coraz lepszym możliwościom jej pozyskiwania zyskuje na popularności. Wystarczy generator wody wodorowej, by mieć ją w swojej kuchni. Czy warto?

Czym jest woda wodorowa?

Woda wodorowa to nic innego jak oczyszczona woda, nasycona dodatkowo cząsteczkami wodoru. Generator wody wodorowej łączy pierwiastek w postaci gazowej z wodą, bez wiązania z jej cząsteczką.

Ciecz stała się obiektem licznych badań japońskich naukowców, podbijając rynek japoński i koreański. W Polsce urządzenia do jej pozyskiwania stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku, a już zyskują sobie coraz większe grupy zwolenników.

Woda wodorowa a wolne rodniki

Udowodniono, że woda wodorowa H2 to doskonały antyoksydant, który skutecznie radzi sobie w walce z wolnymi rodnikami. Są one odpowiedzialne za stany zapalne i powstawanie niebezpiecznych zmian w organizmie – między innymi nowotworów. Konsekwencją zbyt dużej liczby wolnych rodników w organizmie jest tzw. stres oksydacyjny. Prowadzi on do groźnych i nieuleczalnych chorób – Alzheimera, Parkinsona, RZS czy cukrzycy. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym aktywny wodór eliminuje wolne rodniki, zmniejszając ryzyko zachorowania.

Niezwykłe właściwości wody wodorowej

Regularne spożywanie wody z cząsteczkami wodoru wzmacnia organizm, jak również wspomaga pracę układu odpornościowego. Powoduje szybszą regenerację organizmu, dlatego szczególnie wskazana jest przy ciężkim wysiłku fizycznym, w ciąży oraz osobom starszym i po urazach.

Wodę wodorową dzięki właściwościom detoksykującym i regeneracyjnym zaleca się także osobom uprawiającym sport. Pozytywne efekty zauważą również osoby stosujące diety odchudzające. Woda nasycona wodorem poprawia metabolizm, wspomaga redukcję cellulitu i usprawnia procesy trawienne.

Zwolennicy wody wodorowej H2 doceniają ją również za właściwości pielęgnacyjne. Można bowiem stosować ją zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie – do mycia włosów lub twarzy. Poprawia ona kondycję skóry i włosów, a jej neutralne pH będzie dużym plusem dla alergików i cierpiących na choroby skóry, w tym łuszczycę oraz AZS.

Woda wodorowa kontra woda mineralna

Nawodnienie organizmu to fundament zdrowia i prawidłowych procesów zachodzących w naszym ciele. Odpowiednia ilość płynów ułatwia procesy trawienne, a także umożliwia dotarcie witamin i minerałów do wszystkich komórek.

Woda bogata w wodór to gwarancja dużo lepszego nawodnienia niż w przypadku zwykłej wody mineralnej. Jest ona o wiele bogatsza w prozdrowotne właściwości, co przekłada się na pozytywne skutki jej regularnego picia.

Dzięki mniejszym cząsteczkom organizm lepiej i efektywniej wchłania wodę nasyconą wodorem. Jeśli zależy nam na właściwym nawodnieniu, warto zaczerpnąć korzyści, jakie niesie ze sobą jej picie.

Posiadając generator wody wodorowej, nie musimy kupować wody butelkowanej, co wiąże się z mniejszymi wydatkami. To także ekologiczne rozwiązanie, które ogranicza zużycie plastiku w naszym domu.

Generator wody wodorowej – jak działa?

Generator wody wodorowej to innowacyjne urządzenie, które umożliwia jej produkcję w zaciszu własnego domu. Niewielki, wysokiej klasy sprzęt zapewni nam codzienną dawkę świeżej, leczniczej wody bogatej w ten wyjątkowy pierwiastek.

Ze względu na krótką trwałość wodoru, generator jest atrakcyjnym sposobem na łatwy i ekonomiczny dostęp do H2. Pamiętajmy, że najlepsze efekty stosowania odczuwalne są przy jej regularnym piciu.

Należy mieć świadomość, że fundamentem zachowania zdrowia jest aktywny tryb życia i zbilansowana dieta, jednak woda wodorowa jest ich świetnym uzupełnieniem. To także dobre wsparcie przy terapii farmakologicznej. Udowodnione naukowo właściwości wody z aktywnym wodorem cieszą się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie, warto więc wyposażyć swoją kuchnię w generator i wspomagać zdrowie całej rodziny, czerpiąc ją z domowego źródła.