Zasady poprawnego demakijażu

vianek

Oczyszczanie skóry stanowi bardzo ważny element codziennej pielęgnacji. Pozwala na usuniecie kolorowych kosmetyków, martwego naskórka oraz odblokowanie zatkanych porów. Jednak wiele kobiet popełnia błędy w trakcie demakijażu, mowa głównie o przypadkach, kiedy demakijaż twarzy i oczu traktowany jest jako jedno.

Jak skutecznie usuwać makijaż z okolic oczu?

W pierwszej kolejności należy jasno zaznaczyć, że demakijaż oczu wykonywany jest inaczej niż reszty twarzy. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i cienka, dlatego aby jej nie przesuszyć trzeba sięgać po odpowiednie kosmetyki. W ich składzie powinny występować liczne składniki nawilżające, dzięki którym warstwa hydrolipidowa staje się mocniejsza. Zabrania się intensywnego tarcia i pocierania skóry, zamiast tego należy postępować bardzo delikatnie, aby nie pogorszyć kondycji skóry wokół oczu. Do demakijażu oczy należy wykorzystać mleczko, ale równie dobrze sprawdzi się dwufazowy płyn o działaniu oczyszczającym, który jednocześnie natłuszcza skórę.

Demakijaż twarzy

Demakijaż należy zaczynać od oczu i jak wspomniano powyżej, warto wykorzystać do tego delikatne i jednocześnie nawilżające produkty. Mleczko bądź płyn nanosi się na płatki kosmetyczne, a następnie delikatnie ściąga do dołu. Czynność powtarza się tak długo, aż wacik będzie czysty.

Kiedy oczy są umyte , przychodzi na czas na oczyszczenie twarzy. Używa się do tego specjalnego żelu. Najpierw należy nawilżyć skórę, następnie stosuje się środek do mycia. Po wytworzeniu piany trzeba ją dokładnie spłukać. Letnia woda sprawdzi się lepiej niż gorąca, gdyż ta druga odpowiada za rozpuszczanie i zmywanie naturalnej bariery ochronnej. Niewłaściwa temperatura sprawia, że zwiększa się wrażliwość skóry i skłonność do podrażnień. Jeśli do demakijażu służy mleczko, na płatku kosmetycznym należy umieścić wymaganą ilość preparatu, a następnie przy pomocy kolistych ruchów oczyszczać się twarz. W pierwszej kolejności oczy, później czoło, policzki, podbródek i na samym końcu szyję. Później konieczne jest nawilżenie twarzy wodą oraz lekkie masowanie. Jeszcze jeden płatek powinien posłużyć do zebrania ewentualnych pozostałości mleczka.

Ostatni etap demakijażu polega na odświeżeniu twarzy przy pomocy toniku bądź płynu micelarnego. Dzięki tym produktom nastąpi przywrócenie właściwego pH skóry, a także będzie dobrze przygotowana na nałożenie kremu nawilżającego. Wśród rekomendowanych produktów do demakijażu wymienia się markę Vianek, Garnier oraz Tołpa. Posiadają szeroki wariant środków do oczyszczania twarzy i jednocześnie ich produkty dopasowane są do różnych rodzajów cery.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że demakijaż powinien być swego rodzaju rytuałem, który pozwala na zachowanie idealnego stanu skóry, usunięcie makijażu oraz innych zanieczyszczeń. Nie poleca się stosowania chusteczek do zmywania makijażu, które rozmazują brud po całej twarzy, dzięki czemu mogą pojawić się negatywne efekty takiego działania (zmarszczki, zaskórniki, szara i przesuszona skóra).